جرثقیل های تلسکوپی چیست؟

جرثقیل های تلسکوپی تجهیزات ویژه ای هستند که باعث بلند شدن بارهای سنگین می شوند و جابجایی تن مواد از یک مکان به مکان دیگر را آسان تر می کنند. جرثقیل های تلسکوپی نوعی جرثقیل های سنگین هستند که برای انتقال اشیاء استفاده می شوند.
جرثقیل هایی مانند جرثقیل های تلسکوپی اغلب در عملیات حمل و نقل روزانه مورد استفاده قرار می گیرند اما همچنین لازم به ذکر است که این جرثقیل های سنگین هنگام اجرای عملیات مانور در بنادر حمل و نقل بسیار مهم هستند.
جرثقیل های تلسکوپی به این معنی است که کالاها و اقلام را به روشی انعطاف پذیر حمل می کنند. همچنین از آنجا که جرثقیل های تلسکوپی بیشتر به تنظیم ارتفاع مجهز هستند ، هنگام حمل و نقل و انتقال کالا از یک مکان به مکان دیگر ، مشکلات مربوط به ارتفاع کاملاً از بین می رود.
در بنادر حمل و نقل ، جرثقیل های تلسکوپی بهترین خدمات ممکن را ارائه می دهند. دلیل این امر این است که بندر مکانی است که به طور مداوم ها شلوغ می شود. سوار و بارگیری کالا چیزی است که در هر بندری بدون توقف ثانیه ای صورت می گیرد .
جرثقیل های تلسکوپی همچنین نقش مهمی در انواع کار های دریایی یا ساخت سکوهای نفتی در دریایی ایفا می کنند

برخی از کاربردهای متداول جرثقیل های دریایی در زیر ذکر شده است:
جرثقیل ها در پایین و یا بالا بردن تجهیزات از دریاهای عمیق یا برخی از آبراههای دیگر کمک می کنند.
جرثقیل ها برای جابجایی تجهیزات یا حمل بار در داخل عرشه استفاده می شوند.
جرثقیل ها در بارگیری تجهیزات و مواد به از یک سطح به سطح دیگر و از یک کشتی به کشتی دیگر کمک می کنند.

تاریخچه جرثقیل های تلسکوپی

صنعت ساخت و ساز اولین زمینه شناخته شده برای استفاده از جرثقیل ها بود و یونان باستان اولین کسانی بودند که جرثقیل های ساختمانی را توسعه دادند. این جرثقیل های باستانی یا توسط مردان یا حیواناتی مانند الاغ ، گاو و غیره هدایت می شدند.اولین جرثقیل ساخته شده جرثقیل بازویی کوتاه بود. اینها برای ساخت و سازهای بلند مورد استفاده قرار می گرفتند كه در آن حمل و نقل دستی مصالح روند ساخت را کند می کرد و بنابراین جرثقیل های مهندسی برای ساخت و ساز توسعه داده شدند.در قرن 15 با آغاز تجارت اقیانوسها ، صنعت دریایی نیز تحت تأثیر این جرثقیل های ساختمانی قرار گرفت. این صنعت برای بارگیری و تخلیه بارهای سنگین به جرثقیل نیاز داشت و شروع به توسعه جرثقیل های دریایی در حاشیه جرثقیل های ساختمانی کرد.