چگونه اپراتور تاور کرین شویم؟

اطلاعات کلی درباره تاور کرین ها
سپتامبر 27, 2018
استفاده رو به افزایش از تاور کرین ها
اکتبر 11, 2018

اگر علاقمند به کارهای عملی هسدتید و در برابر ماشین های سنگین آرامش خود را حفظ می کنید، اپراتور تاور کرین شدن می تواند شغلی رویایی برایتان باشد. برنامه ریزی پیشاپیش می تواند به شما در رسیدن به اهداف شغلیتان کمک کند. برای کار به عنوان یک اپراتور جرثقیل باید دوره حرفه ای گذرانده باشید و به عنوان کارآموز با یک اپراتور دارای مدرک معتبر کار کرده باشید. پس از این که تحصیلات و تجربه کافی را کسب کردید، می توانید برای گرفتن مدرک اقدام کرده و مشغول به کار با آژانس های ساختمانی کار کنید.
مدرک دیپلم خود را اخذ کنید. شاید بسیاری از شغل هایی که در سطح ساخت و ساز هستند نیازی به مدرک دانشگاهی نداشته باشند ولی شما برای داشتن مدرک تاور کرین نیاز به مدرک دیپلم دارید. در غیر صورتی که مدرک دیپلم نگرفته اید، باید دوباره به مدرسه برگردید و تحصیلات دبیرستانی خود را تکمیل کنید.

در کلاس های مربوط به این حرفه شرکت کنید.

این کلاس ها دانشی عملی را برای دانش آموزان خود فراهم می کنند و به آن ها برخی مهارت های ابتدایی ساخت و ساز را می آموزند و همچنین چگونگی کار با ماشین های سنگین را به آن ها آموزش می دهند.
شما مهارت خواندن طرح ها، نصب مصالح ساختمانی و تشخیص کدهای ساخت و ساز را کسب خواهید کرد. معمولا، تکمیل این کلاس ها یک تا دو سال طول می کشد.

  • در صورت داشتن اجازه والدین، می توانید در صورتی که دانش آموز دبیرستانی هستید همزمان در این کلاس ها هم شرکت کنید.

یک برنامه آموزشی کلی اپراتوری جرثقیل را تکمیل کنید.

هر چند شما بخش عمده ای از آموزش هایتان را در کارآموزی دریافت خواهید کرد، باز هم بهتر است در یک برنامه آموزشی جرثقیل شرکت داشته باشید. برنامه های اپراتوری جرثقیل می توانند از چند هفته تا چندین ماه طول بکشند. در این کلاس ها قوانین ایمنی و مراقبت از ماشین های جرثقیل به شما آموزش داده می شود.

  • اکثر برنامه های آموزشی اپراتوری جرثقیل به صورت آنلاین ارائه نمی شوند و دلیل آن هم این است که شما نیاز به کارهای عملی دارید.

کارآموزی را شروع کنید.

پس از اتمام کلاس های مربوط به این حرفه و شرکت در یک برنامه اپراتوری تخصصی، با اپراتورهای محلی تاور کرین تماس حاصل فرمایید و در رابطه با شرایط کارآموزی سوال کنید. کارآموزی به شما کمک می کند تا تجارب شغلی کسب کنید و معلومات ساختمانی شما را نیز افزایش خواهد داد.
کارآموزی می تواند بین یک تا شش سال طول بکشد و زمان آن بستگی به این دارد که تا چه حد کسی را که کار شما را زیر نظر دارد را تحت تاثیر قرار می دهید.

فرم بدن خود را حفظ کنید تا بتوانید در آزمون های فیزیکی پذیرفته شوید.

شما برای کار در این زمینه نیاز به داشتن سلامت بالا و قدرت شنوایی بالا دارید.

  • اگر سابقه صرع یا عدم کنترل فیزیکی دارید، قادر به کسب مدرک نخواهید بود.

امتحان های عملی خود را تکمیل کنید.

پس از قبولی شما در آزمون کتبی، می توانید امتحان عملی خود را شروع کنید. قبل از آزمون، از شما درخواست می شود که یک سری از عملیات را تکمیل کنید. باید جلوی کسی که امتحان شما را کنترل می کند شرایطی را تکمیل کنید که به عنوان یک اپراتور تاور کرین در آن ها قرار خواهید گرفت. حین امتحان، این فرد تمرکز خود را روی اقدامات ناامن شما خواهد گذاشت.

هنگام آموزش کارهای ساختمانی ابتدایی شرکت کنید.

زمانی که دارید کلاس های آموزشی را شرکت می کنید، می توانید به عنوان یک کارگر کلی در یک شرکت ساخت و ساز کار کنید. دریافت تجارب ساختمانی از همان ابتدا به شما در آینده شغلیتان بسیار کمک خواهد کرد. بیشتر پست های کارگران کلی ساختمانی نیازی به مدرک دبیرستانی ندارند (هر چند بیشتر کار آموزی ها به این مدرک نیاز دارند). به همین دلیل است که شما می توانید زمانی که هنوز در مدرسه هستید شروع به کار کنید.

[تعداد: 32    میانگین: 3.1/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *