چگونه اپراتور تاور کرین شویم؟

تاور کرین ها چگونه از آسمان خراش ها جدا می شوند؟
مارس 7, 2019
جزئیات تاور کرین
مارس 21, 2019

کارهای عملی و به خصوص دستی را دوست دارید؟ حوصله ماشین های سنگین را دارید و حتی آن ها را دوست دارید و می خواهید کار با آن ها را بیاموزید؟ بعید نیست که اپراتور تاور کرین شدن ممکن است شغل رویایی شما باشد. برنامه ریزی جلوتر به شما می تواند در رسیدن سریع تر به هدف های کاریتان کمک کند. برای شروع کار به عنوان اپراتور تاور کرین باید درس خود را به اتمام برسانید و پیش یک اپراتور تاور کرین مدرک دار کارآموزی کنید. پس از این که تحصیلات و تجارب کافی کسب کردید، می توانید برای شروع مدرک اپراتوری تاور کرین اقدام کنید و با آژانس های ساخت و ساز کار کنید.

تکمیل تحصیلات

مدرک دیپلم دبیرستان خود را اخذ کنید.

بیشتر شغل های در سطح ساخت و ساز نیاز به مدرک دانشگاهی ندارند ولی شما نیاز به یک مدرک دبیرستانی دارید تا بتوانید مدرک تاور کرین را اخذ کنید. در صورتی که هنوز مدرک دیپلم ندارید، بهتر است دوباره به مدرسه برگردید و برای شروع دوباره تحصیل خود اقدام کنید و حداقل در امتحان ها شرکت کنید. قبل از امتحانات به خوبی استراحت کنید و حتما صبحانه کامل و مناسبی قبل از امتحان میل کنید.
در کلاس های آموزشی شرکت کنید. در کلاس های عملی دانش آموزان با علم عملی برای نصب ماشین های سنگین و مهارت های ساخت و ساز ابتدایی آشنا می شوند. شما یاد خواهید گرفت که نقشه بخوانید و کدهای ساخت و ساز را شناسایی کنید. معمولا، کلاس های آموزشی یک تا دو سال طول می کشند تا تکمیل شوند. شما می توانید در کلاس های آموزشی به عنوان دانش آموز دبیرستانی شرکت کنید و این تنها با اجازه مادر و پدر امکان پذیر می باشد.

در یک برنامه آموزش کلی اپراتوری تاور کرین شرکت کنید.

هر چند که شما در کارآموزی بیشتر آموزش لازم را دریافت خواهید کرد، شما قطعا نیاز به تکمیل برنامه اپراتوری تاور کرین خواهید داشت. برنامه های اپراتوری تاور کرین ممکن است بین چندین هفته تا چندین ماه طول بکشند و شامل یادگیری قوانین ایمنی و مراقبل از ماشین تاور کرین می شود. این همچنین در امتحان اپراتوری تاور کرین به شما کمک خواهد کرد. بیشتر برنامه های آموزشی اپراتوری تاور کرین به صورت آنلاین ارائه نمی شوند و دلیل آن هم این است که این رشته نیاز به یادگیری عملی و دستی دارد.

در کارآموزی شرکت کنید.

پس از این که در کلاس های آموزشی و برنامه های اپراتوری حرفه ای شرکت کردید، با اپراتوران محلی تاور کرین در تماس باشید تا از آن ها بپرسید که حاضرند شما را به عنوان کارآموز بپذیرند یا خیر. کارآموزی به شما کمک می کند تا تجربه کاری کسب کنید و اطلاعاتتان را در مورد کار ساخت و ساز افزایش دهید. برنامه کارآموزی ممکن است از یک تا شش سال طول بکشد و این بسته به چیزی است که با بازرس خود قید می کنید. کارآموزان معمولا به اندازه معاش دستمزد دریافت خواهند کرد.

در برنامه های کسب مدرک اپراتوری تاور کرین شرکت کنید.

خیلی مناطق برای استخدام از اپراتوران تاور کرین دارای مدرک استفاده می کنند. آن هایی هم که این شرط را ندارند، قطعا شرکت های ساخت و سازی هستند که ترجیح می دهند اپراتورانی را استخدام کنند که مدرک دارند. برای دریافت این مدرک شما باید حداقل هجده سال سن داشته باشید و دارای سلامت خوب بدنی باشید.

برای قبولی در امتحان های فیزیکی بدن خود را روی فرم نگه دارید.

برای این مدرک شما باید از سلامت بینایی قوی و شنوایی خوبی برخوردار باشید. همچنین شما ارزیابی روانشناسی نیز خواهید شد. در صورت داشتن تجربه بیماری های وخیم یا عدم کنترل فیزیکی شما صلاحیت دریافت این مدرک را نخواهید داشت.

[تعداد: 13    میانگین: 2.9/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *