تاور کرین چگونه بلند می شود؟

در مورد تاور کرین ها بیاموزید
فوریه 21, 2019
تاور کرین ها چگونه از آسمان خراش ها جدا می شوند؟
مارس 7, 2019

تاور کرین چیست؟

جرثقیل هایی که برای بالای ساختمان های بلند، برج ها و آسمان خراش ها استفاده می شوند تاور کرین نام دارند. پایه تاور کرین یک تخته سنگ بتنی است که به زمین ثابت شده است. (همچنین می تواند به کناره ساختمان ها یا برج ها نصب شود). پایه به سقف متصل می شود که طول تاور کرین را به آن می بخشد.

تاور کرین ها چگونه روی آسمان خراش ها ساخته می شوند؟

بالای سقف یک واحد کششی قرار دارد که به تاور کرین اجازه چرخش به کمک موتور و دنده اش را می دهد. حال که شما با مفاهیم ابتدایی آشنا شده اید، وقت آن است که بدانید پاسخ سوال شما برخلاف چیزی که فکر می کنید و به طرز حیرت آوری آسان است! تاور کرین خود رت طبقه به طبقه می سازد و این کار را به کمک نیروی طنابی خود انجام می دهد. بیایید این مسئله را بخش به بخش بررسی کنیم.

نصب یک تاور کرین

برای نصب ابتدایی یک تاور کرین کارگران ساختمانی از یک جرثقیل متحرک کوچکتر برای نصب جیب و ماشین استفاده می کنند. سقف از پایه بلند شده و در هر لحظه یک قسمت از خود را رشد می دهد. یک بالا برنده یا قاب مخصوص بالا رفتن برای این روند استفاده می شود. این قسمت بالای سقف و واحد کششی جای می گیرد.
به عبارتی ساده تر:

  • یک وزنه از جیب آویزان می شود تا در وزنه تعادلی تعادل لازم را ایجاد کند.
  • واحد کششی از بالای تیرک جدا می شود. ماشین هیدرولیک در بالا برنده واحد کششی را به بالا فشار می دهد.
  • تاور کرین بالا کشیده می شود (توسط تاور کرین) و قسمت تیرک دیگری در این فاصله قرار می گیرد که توسط یک قاب مخصوص بالا رفتن باز شده است.
  • زمانی که تاور کرین بالا می رود در جای مناسب میخ می شود و‌ در یک قسمت تاور کرین بلندتر تشکیل می شود.

چگونه یک تاور کرین را از حالت نصب خارج کنیم؟

قبل از این که شروع به خارج ساختن تاور کرین از حالت نصب کنید، دو راه مختلف وجود دارند که می توانید از تاور کرین استفاده کنید.

  • خارجی،جایی که تاور کرین به سمت بالا روی بیرون ساختمان کش می آید.
  • داخلی، معمولا و به طور کلی آسانسور و ساختمان بالا آمده اطراف آن ساخته می شوند.

چگونه یک تاور کرین را از بالای آسمان خراش پس از تکمیل جدا می کنند؟ دوباره، بخواهید یا نخواهید جواب بسیار راحت است! فرآیند را برای خارج کردن از نصب تکرار کنید و از این طریق تاور کرین ضرورتا خود را از نصب خارج می سازد.
تاور کرین ها به ماشین های ساختمانی ضروری ای تعلق دارند که به صورت عمده برای حمل و نقل محصولات ساختمانی استفاده می شوند. قرارگیری آن ها هزینه ها و زمان ساخت ساختمان را تحت الشعاع خود قرار می دهد و باعث تغییر آن می شود. تاور کرین ها مکانیسم های ساخت و ساز ضروری را بازتاب می کنند که روی ساخت و ساز ساختمان هایی با طبقات بلند تاثیر می گذارند. تاور کرین ها بسته به تعداد، نوع و محلشان برای برنامه ریزی کار روی محل ساخت و ساز و هزینه و زمان ساخت و شاز تاثیرگذار هستند و به عبارتی تصمیم نهایی را در این موارد می گیرند. برنامه ریزی برای تاور کرین ها نیاز به تجربه علمی و دانش نظری بالایی دارد. با صرف توجه کافی در رابطه با این روند در مرحله آماده سازی، قرارداد ساختمانی به راحتی و سرعت انجام می شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *