تاور کرین ها چگونه از آسمان خراش ها جدا می شوند؟

تاور کرین چگونه بلند می شود؟
فوریه 28, 2019
چگونه اپراتور تاور کرین شویم؟
مارس 14, 2019

سیستم های تاور کرین

تاور کرین یک سیستم قرقره ای می باشد که برای جا به جایی بارهای بسیار سنگین در جهت های افقی و عمودی مورد استفاده قرار می گیرد. این ها قسمت های حیاتی در ساخت و ساز آسمان خراش ها هستند و این از آن جهت است که این ها تنها دستگاه هایی می بشند که قابلیت جا به جایی مصالح سنگین مورد نیاز طبقات بالایی برای ساخت و ساز را دارند. انواع زیادی جرثقیل وجود دارد و انواع مختلفی هستند که می توانند در کار ساخت و ساز آسمان خراش ها استفاده شوند؛ از جرثقیل های با جیب چرخنده گرفته تا جرثقیل ستونی و زیرزمینی. بعضی اوقات تاور کرین بالای آسمان خراش و ساختمان های زیر آن جای می گیرد اما معمولا تاور کرین بالای یک داربست بلند در کنار ساختمان قرار می گیرد.

تاور کرین های افراشته

در هر صورت، سوال ما بی پاسخ باقی می ماند: تاور کرین چگونه به صورتی قرار می گیرد که به طور مداوم با آسمان خراش افزایش طول پیدا کند و تاور کرین چگونه زمانی که ساختمان تکمیل می شود پایین برده می شود؟ جواب هر دوی این سوال ها به طور حیرت انگیزی بر خلاف چیزی که فکر می کنید، راحت هستند. ساخت تاور کرین و بالا رفتن آن کار نسبتا راحتی است که معمولا بیشترش توسط خود تاور کرین انجام می شود. داربست یا “دیرکی” که تاور کرین روی آن محافظت می شود معمولا توسط خود تاور کرین ساخته می شود و این کار طبقه به طبقه و لایه به لایه انجام می شود. سپس تلمبه هایی هیدرولیک و تنومند برای هل دادن تاور کرین به طبقه ای بالاتر استفاده می شوند. گاهی اوقات این اول انجام می شود و قطعه جدید دیرک زیر تاور کرین نصب می شود. تاور کرین سپس در مکان مناسب قفل می شود و کار خود را تا زمانی که آماده حرکت به طبقه بالایی است انجام می دهد. به مرور، بسته به نوع تاور کرین و وزن و دیرک مربوط به کار، کارگرها ثبات دهندگانی را اضافه می کنند که داربست های تاور کرین را به خود آسمان خراش وصل می کنند و از این طریق به آن حمایت مورد نیاز را در هنگام رسیدن آن به بالای ساختمان می دهند.

جدا کردن تاور کرین

زمانی که آسمان خراش تکمیل می شود، تاور کرین به معنای واقعی کلمه از حالت نصب خارج می شود و قطعه قطعه جدا می شود. این اتفاق با راه های مختلفی می افتد و این بسته به نوع تاور کرین و جرثقیل می باشد اما بیشتر تاور کرین ها طوری طراحی شده اند که به راحتی قابل جدا شدن باشند. معمولا تاور کرین بزرگ به بالا کشیدن تاور کرین کوچکتری که به بالای آسمان خراش متصل است کمک می کند. این به کارگرها اجازه می دهد که قطعات اولیه تاور کرین را جدا کنند و به آرامی آن ها را به سمت زمین پایین بیاورند. خود دیرک و پایه تاور کرین توسط همان تلمبه های هیدرولیکی ای که آن ها را بالا برده اند پایین آورده می شوند و این در حالتی است که هر لایه از دیرک قبل از این که پایه پایین آورده شود جدا شده باشد. برای جداسازی تاور کرین دوم، تاور کرین سومی معمولا تنظیم می شود که حتی از این دو نوع دیگر هم کوچک تر است و کارش این است که قطعات تاور کرین دوم را پایین بیاورد. جرثقیل سوم به اندازه ای کوچک است که می تواند با دست جدا شود و به وسیله آسانسور یا سایر راه های داخلی از محل ساخت و ساز خارج شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *