آیا اپراتوری تاور کرین برای من شغل مناسبی است؟

جزئیات تاور کرین
مارس 21, 2019
تاور کرین ها چه میزان بار می توانند بلند کنند و مراقبت هایی که باید هنگام برخورد با آن ها انجام دهید شامل چه مواردی می شوند؟
آوریل 4, 2019

خیلی بیشتر از چیزی که بیشتر مردم ممکن است فکر کنند شغل اپراتوری تاور کرین پیچیده است و آموزش اپراتوری تاور کرین بسیار بسیار نیاز است و در عین حال این نوع آموزش هم بسیار سنگین و دشوار است. زمانی که ما یک تاور کرین را در حال کار و در محل ساخت و ساز می بینیم، کل چیزی که به چشممان می آید یک بار است که بالا می رود و یک سطح خالی که به زمین باز می گردد. برخی اوقات هم برعکس است. یک سطح خالی بالا می رود و یک بار پر و کامل به زمین بر می گردد. برای این که تاور کرین را در موقعیتی قرار دهیم که می تواند کارها را به صورت ایمن انجام دهد، معمولا بخش پیچیده تر شغل یک اپراتور تاور کرین می باشد.
شغل یک اپراتور تاور کرین می تواند به چهار بخش اصلی تقسیم شود. نگهداری از تجهیزات؛ تنظیم کردن و جداسازی تجهیزات؛ آزمایش رسیک و شغل؛ و بالا بردن. بیایید به یکایک این کارها به صورت جداگانه بپردازیم و آن ها را بررسی کنیم.

نگهداری از تجهیزات

این بخش کسل کننده این شغل می باشد. قدم های روزانه برای بررسی و تضمین این که هیچ چیزی نشانه ای از خرابی ندارد یک بخش اصلی این شغل می باشد. یک بخش دیگر که باید به صورت عادت در این شغل در بیاید تضمین این که تمام سطوح مایعات درست هستند و تمام قسمت های قابل جا به جایی به صورت معین و مناسب مایع دریافت می کنند می باشد.
جداسازی و تنظیمات تجهیزات تاور کرین: این یکی از حیاتی ترین قسمت های شغل یک اپراتور تاور کرین می باشد. در واقع، زندگی خود اپراتور تاور کرین هم بستگی به توانایی او در تنظیمات تجهیزات می باشد. تاور کرین ها روی در یک نظریه تعادل و تعادل عکس کار می کنند. در صورتی که تاور کرین به صورت ثابت در جای مناسب قرار نگیرد و دارای تعادل مناسب نباشد، وزن بار می تواند طوری باشد که تاور کرین چپه شود. اپراتوران تاور کرین همچنین نیاز دارند برخی اقسام را نصب کنند. اپراتوران تاور کرین همیشه باید قسمت های مختلفی از ماشین خود را نصب یا جداسازی کنند.

آزمون رسیک و شغل

این یک فعالیت مداوم است که باید در ذهن یک اپراتور تاور کرین دائما مرور شود و از آن عبور کند. پیش از شروع کار، اپراتور باید بارهایی را که باید بالا بروند، وزن بار و تمامی عامل های زیست محیطی مانند باد را چک کند. آزمون ریسک باید در کنار آزمون شغل انجام شود و هر قسمت بالا رفتن آن برای هر گونه خطر احتمالی چک شود.

بالا بردن

پس از تمامی این ها، بالا بردن به صورت یک هیجان کاملا جدید می باشد. البته خیالتان باید راحت باشد. حداقلش این است که در صورتی که همه کار را تا این لحظه درست انجام داده باشید، بالا بردن با کمترین سختی و اشتباه تکمیل می شود. اپراتوران تاور کرین پول نسبتا مناسبی دریافت می کنند. این افراد برای داشتن این شغل نیاز به مدرکی بیش از سطح دیپلم ندارند اما کارآموزی و یادگیری و تجربه برای این شغل کلیدی است. حتما با فردی متخصص در این زمینه کارآموزی را شروع کنید و سپس برای انجام این شغل اقدام کنید. باید بدانید که اپراتوران تاور کرین مسئولیتی سنگین بر خلاف ظاهرش بر روی شانه های خود به دوش می کشند و شغلی پر از چالش رو به روی خود دارند و هر لحظه هیجانی جدید در انتظارشان است. آن ها در محل های ساخت و ساز یک نقش بسیار کلیدی و جدی ایفا می کنند. آیا این شغلی است که برای شما مناسب باشد؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *