اطلاعات جدید تاور کرین ( قسمت دوم )

روند تولید تاور کرین
فوریه 7, 2019
در مورد تاور کرین ها بیاموزید
فوریه 21, 2019

برخی جرثقیل ها برای بلند کردن اجسامی که نسبتا مسافت کمی با آن ها فاصله دارند استفاده می شوند. اما در عین حال، دامنه حرکت آن ها وسیع می باشد. جرثقیل های تلسکوپی نوعی جرثقیل متحرک است که در آن دو یا چند بخش بوم می توانند کش بیایند یا تو بروند و باعث تغییر طول بوم شوند. تاور کرین ها در ساخت ساختمان های بلند کارآمد هستند. این تاور کرین ها زمانی نصب می شوند که ساخت و ساز شروع شده و زمانی خارج می شوند که ساختمان تکمیل شده است. هر چه طول ساختمان افزایش می یابد، تاور کرین افراشته می شود و‌این اتفاق توسط بلند کردن قسمت بالایی تاور کرین و افزودن بخش جدیدی از سقف در زیر آن می شود. یک تاور کرین داخلی درون ساختمان نصب می شود. هر چه ساختمان افزایش طولی می یابد، تاور کرین توسط بلند کردن اساس و انتقال آن به طبقه بالاتری درون ساختمان بلند می شود.

آینده تاور کرین

تولید کنندگان تاور کرین دائما به دنبال راه های جدیدی برای ادغام تکنولوژی جدید با محصولاتشان هستند. تاور کرین های آینده از نظر ایمنی پیشرفت خواهند داشت و از طریق استفاده از کامپیوترها و صفحات ویدیویی ای که امکان حرکت اجسام سنگین را با حداکثر دقت برای اپراتور فراهم می سازد، بسیار تطبیق پذیرتر از قبل خواهند بود.
نشانه هایی از آینده می تواند در تاور کرینی متمایز که اخیرا توسط جیمز اس.آلبوس از موسسه ملی استانداردها و تکنولوژی گترزبورگ مریلند تهیه شده است، به چشم بخورد. ربات زیست محیطی مستقل استوارت پلتفرم (یا عنکبوت که نامی است که از طریق کنار هم قرار دادن حروف اول کلمات لاتین این عبارت تشکیل شده است) اصلا شبیه به یک تاور کرین معمولی نیست. در عوض، عنکبوت ظاهری شبیه به یک هشت سطحی دارد (جامدی لوزی شکل که شامل هشت مثلث می شود که به صورت دو هرم چهار وجهی به هم متصل شده اند). شش قرقره از شش کابل لایه بالایی عنکبوت محافظت می کنند. این کابل ها لایه پایینی عنکبوت را مدیریت می کنند که به ابزار یا دستگیره ها متصل می باشد. این شش کابل می توانند با هم یا مستقلا نصب شوند و به لایه پایینی اجازه حرکت در تمامی جهات را می دهند. عنکبوت می تواند اجسام سنگین را تا چهار صدم (یک میلیمتری) مکان مورد نظر بلند کند و آن ها را در قسمت نصف درجه مورد نظر نگه دارد. عنکبوت می تواند تا شش برابر وزن خود را بلند کند.
زمانی که وقت تصمیم برای انتخاب تاور کرین یا جرثقیل مناسب فرا می‌ رسد، تنوع بسیار زیادی در جرثقیل ها وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. هر چند که تمامی آن ها به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند. این دو مورد شامل جرثقیل های متحرک و جرثقیل های ثابت می شوند. نوع دوم معمولا و به صورت رایج شامل تاور کرین ها می شود. هر دو نوع نقاط ضعف و قدرت منحصر به خود را دارند اما بد نیست که به مقایسه آن ها بپردازیم.
بزرگ ترین تفاوت جرثقیل متحرک و تاور کرین یا جرثقیل ثابت تحرکشان می باشد. همان طور که از اسم هایشان پیداست، جرثقیل های ثابت در هنگام تنظیم در نقطه ای ثابت می مانند. در حالی که جرثقیل های متحرک به جای مورد نیاز می توانند حرکت کنند.
تطبیق پذیری جرثقیل متحرک بسیار بیشتر از یک تاور کرین است و این در حالی است که تاور کرین ها برای استفاده در مکان های ساخت و ساز سنگین ایده آل هستند.
تفاوت بارز میان تاور کرین و جرثقیل متحرک سایزشان می باشد. در مقایسه با یک تاور کرین، هر نوع جرثقیل متحرکی کوچک به نظر می رسد. هر چند که جرثقیل های متحرک کوچک هستند، اما با این حال توانایی جا به جایی بار بسیار زیادی دارند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *