مراقبت ها و نکات ایمنی کار با تاور کرین

اطلاعاتی در رابطه با تاور کرین
آگوست 29, 2019
بزرگ ترین جرثقیل دنیا
اکتبر 10, 2019

پرسنلی که در تماس روزانه با تاور کرین هستند باید اطلاعاتی ابتدایی در رابطه با امنیت ساخت و ساز داشته باشند. این اطلاعات در افرادی که به طور مستقیم با آن کار می کنند حتی باید بیشتر از سایر افراد یاد شده باشد. این دسته افراد شامل کسانی می شود که وظیفه نصب، نگهداری و کار با خود تاور کرین را بر عهده دارند.

قوانین امنیتی

علاوه بر این ها، فردی که باید با تاور کرین کار کند باید دارای حداقل ملزوماتی باشد که او را قادر به داشتن شرایط کافی برای شروط لازم مربوط به شغلی با چنین اهمیت بالایی می کنند. در ادامه، پرسنلی که در هر روندی شرکت دارند باید از عناصر حفاظت شخصی همانند کلاه، عینک، کفش های امینی و دستکش، مهار ایمن و جلیقه ایمنی به طور کامل بهره مند باشند.

اپراتور تاور کرین

اپراتور تاور کرین باید فردی دارای احساس مسئولیت بسیار بالایی باشد و از قسمت های مکانیکی و الکتریکی تاور کرین مانند امنیت در ساخت و ساز کاملا مطلع باشد. توجه ویژه ای باید به اطلاعات دستوری پرداخته شود که از این دید باید به طراحی ارگنومیک با ماکسیمم دامنه تجهیزاتی که اجازه کار راحت و موثر را به اپراتور تاور کرین می دهد بپردازند.

دقت های ضروری مربوط به کار با تاور کرین

به دلیل این که نسبت ارتفاع تاور کرین با مسافت حفاظتی آن به همراه طول جیب بلند زیاد است، تضمین کار ایمن با تاور کرین بسیار بسیار حائز اهمیت و ضروری می باشد. دقت و توجه خاصی باید برای مسائل امنیتی نام برده زیر هنگام کار با تاور کرین به کار رود:

  • تمرکز، کار مشترک و فرمان فردی تعیین شده. کارهای بالابری باید فرمان تخصصی داشته باشند. منبع قدرتی و سیستم های هیرولیکی و امثال این ها باید توسط فردی که به طور مخصوص تعیین شده است به کار گرفته شوند.
  • کارگران مشغول به کار در ارتفاع باید با جدیت کامل مطابق با قوانین و روند کار ایمن در ارتفاع کار کنند.
  • طناب های سیم فولادی، حلقه های نگه دارنده، پیچ های متصل کننده، میخ ها و غیره و غیره همگی باید بررسی شوند و قسمت های ترک خورده یا آسیب دیده باید به موقع جایگزین شوند. به طور مرتب شرایط روغن کاری دنده حلقه، قسمت های چرخشی، طناب سیمی و امثال آن ها را باید چک کنید.
  • با اطمینان از این که عایق بندی کابل مناسب است، عمل تغییر موقعیت حساس و قابل اعتماد خواهد بود.
  • هنگامی که چندین تاور کرین مشغول به کار در مکان مشترک ساخت و ساز باشند، اختلاف ارتفاع بین تاور کرین های مجاور نباید کمتر از ارتفاع دستورات و شرایط لازم باشد.
  • میخ موقعیت گیری را چک کنید، فرمان کمکی را تنظیم کنید. سر سقف را هنگام روند بالابری قسمت دکلی به هیچ عنوان نچرخانید. روند کار بالابری قسمت دکل در شب اکیدا ممنوع می باشد.
  • پس از روند بالابری قسمت دکلی این که نیرو قطع شده است یا خیر را حتما چک کنید. جوی استیک چپ و راست باید به حالت قرارگیری در وسط برگردند. فرمان هدایتی قاب لنگرگاه و بدنه سقف باید رها شود. پیچ های هر قسمتی باید به طور محکم سفت شوند.
  • باید امکانات پایه گذاری مناسبی برای تاور کرین فراهم شود. تنها کارگران مرتبط باید اجازه ماندن در ناحیه نصب را داشته باشند. هنگامی که سطح نیروی باد بیش از 3 باشد، کار با تاور کرین مجاز نخواهد بود.
  • دستگاه لنگرگاه باید به طور منظم چک شود تا از لغزش و شل شدن آن که منجر به ایجاد تصادفات خواهد شد جلوگیری شود. یادمان باشد که کابین حتما باید تحت نظر آتش نشانی و مطابق با آن تجهیز شود.
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *