شان اسکرودل اپراتور جرثقیل با قدی حدود 2 متر

جرثقیل برجی بدون اتاقک جدید مدل MDT 809 Series
دسامبر 31, 2019
جدیدترین نوع جرثقیل
ژانویه 16, 2020

در این کار هیچ جایی برای ترس از ارتفاع نیست. شان اسکرودل اولین نفری هست که مشغول به کار می شود و گاهی اوقات 12 ساعت بالای جرثقیل می ماند.

شان اسکرودل اپراتور جرثقیل با قدی حدود 2 متر باید هر روز در کابین تنگی که وقتی درونش هست شانه های اطراف آن را لمس می کند مشغول به کار شود. او هر روزه  ارتفاعی حدود 49 متر  را برای کار در ساختمان مسکونی در مرکز شهر بالا می رود. هم چنان که کار ساختمان در طی دوسال رو به طول می انجامد جرثقیل اسکرودل تا ارتفاع 165 متری از سطح خیابان بالا می رود.

این تاور کرین به دلیل داشتن وزنه تعادل در قسمت پستی آن به عقب تکیه داده است. اسکرودل می گوید: «اگر در پایین آن وایستاده باشید می توناید ببینید که مانند کامانی خمیده است. وقتی من در شهر بولدر کلرادو بودم در طوفانی با سرعت 145 کیلومتر در ساعت گرفتار شدم خب این وحشت ناک است اما ترس واقعی ما از رعد و برق است. ما در یک میله بزرگ فللزی مشغول کاریم و اگر قبل از شروع طوفان از جرثقیل پایین نیاییم نمی توانیم تا پایان ان از جرثقیل پایین بیاییم.»

او هر روز صبح با کوله پشتی حدودا 12 کیلوگرمی خود که صبحانه و نهارش داخلش است بدون هیچ گونه استرس و طناب نگه دارنده از ارتفاع جرثقیل بالا می رود؛او این کار را در عرض 3 تا 4 دقیقه انجام می دهد در حالی که اکثر اوپراتور ها 15 دقیقه طول می کشد تا این مسیر را طی کنند, خود در این باره می گوید:« این کار مانند ورزش صبحگاهی هست . ولی بعد آن شما باید زمانی حدود 10 تا 12 ساعت را بدون حرکت بشینید.»

برای کنترل جرثقیل او از دو اهرم چند جهته استفاده می کند. اهرم سمت چپ او برای چرخاندن جرثقیل در جهات و خلاف جهات عقربه های ساعت است, اهرم سمت راست حالت و ارتفاع سیم قلاب درون میله را تنظیم میکند که در حال حاضر تقریبا 55 متر ارتفاع دارد که وقتی جرثقیل بالا تر رفت این ارتفاع تا 68 متر هم می رسد. بیشترین وزنی که او باید جا به جا کند دسته های میلگردی است که به 8.6 تن هم می رسند. او برای هرکاری باید با متخصین برق یا مسئول فنی که روی زمین هستند ارتباط برقرار کرده و هماهنگ با آن ها باشد. او در این باره می گوید:« همیشه برای زمانی که سر جرثقیل می گذارند بحث است. الان حال همگی خوب است و خب طبیعتا همه دوست دارند کارشان زودتر انجام شود . اینجاست که همه قدر یک اوپراتور سریع را می دانند.»

او در ادامه گفت:« شما باید در طول روز کاملا بر روی کار خود تمرکز داشته باشید. اگر اوپراتور دقت لازم را نداشته باشد ممکن فردی را خوردکرده یا ان ها را به ستون فشار داده و له کند. طبیعتا این کار با تمرکز بالا اجتناب پذیر است اما شما نمی توانید افراد روی زمین را کنترل کنید.»

اسکرودل گفت بسیاری از افراد یک سال هم سر این شقل دوام نمی  آورند و استرس این کار مانند کار کردن در بخش کنترل ترافیک هوایی فرودگاه هاست.

اسکرودل از زمان بچگی به ارتفاع علاقه داشته است او می گوید:« زمانی که 10 سالم بود اگرم مادرم برای 10 دقیقه نگاهم نمی کرد من در ارتفاع 19 متری کی درخت کاج بودم. من ااون مدل بچه ها بودم.» زمانی که 12 سال داشت عاشق صخره نوردی شد. اولین کار وی ساخت و ساز بود که منجر شد به جرثقیل ها علاقه پیدا کند. او حداقل به مدت پنج سال است که در ایالت های مختلف و صورت تمام وقت و نیمه وقت مشغول شقل اوپراتوری جرثقیل است. اسکرودل از اگوست سال گذشته در سن دیگو مسقول کار است مانند بقیه جاهای دیگه مردم مجذوب کار او شده برایشان سوال پیش میامید که او در آن بالا چه کاری انجام می دهد؟

او دو وعده غذایی را در جرثقیل می خورد و  برای دست شویی کار خود را در بطری انجام می دهد اما در مورد رفع حاجت او می گوید بهترین کار این است که انجام ندهی و در طول هفته غذاهای خاصی را نمی خورد. به گفته او بیشتر مردم سال اول سخت ترین راه ها را یاد می گیرند.

تا پایان زمان شیف خود اجازه پایین امدن ندارید همچنین اون میگوید بدترین چیز وقتی است که شما پایین امده اید و یادتان می اید کلید ماشینتان را بالا جا گذاشته اید

اپراتور های جرثقیل نمی توانند وقت اضافی را نادیده بگیرند به خصوص در برخی شیف ها که در طول مدت 10 ساعت تنها دو یا سه حمل بار به تور شما میخورد. او می گوید بهتر است یک برنامه نامحدود داشته باشد و youtube را توصیه می کند. او همچنین وقت زیادی برای خودش دارد. در این باره می گوید:« مردم فکر می کنند جرثقیل مکانی برای آرامش و تامل نیست اما من این کار ار می کنم فک کنم ادم عجیبی هستم.»

او منظره مورد علاقه خود از شهر سندیگو و غروب افتاب در کورنادو یا در مرکز شهر دنور و طوفان های مختلف را دارد. همه اوپراتور های جرثقیل عکاس های غروب خورشید هم هستند. او علاوه بر غروب خورشید از دیدن ناو های دریایی هم لذت می برد. بیشتر اوپراتور های جرثقیل دوربین های دو چشمی با خود به همراه دارند تا پرندگان را تماشا کنند اما او می گوید این پرندگان هستند که به او نگاه می کنند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *