اپراتوری تاور کرین شغلی پر از چالش است

اپراتور تاور کرین شوید!
ژانویه 3, 2019
چالش های متعدد اپراتوری تاور کرین
ژانویه 17, 2019

اپراتوری تاور کرین شغلی نیست که به درد همه بخورد- مخصوصا اگر ترس از فضای باز یا بسته دارید یا دست و پا چلفتی هستید. روز کامل شما در یک “کابین” بسته و محدود، چیزی حدود شصت متر بالای سطح زمین سپری می شود. بخشی از سطح کابین شفاف است و شما می توانید زمین را ببینید. اما طبق صحبت مایک وومبلز که فردی است که نقش اپراتوری یکی از تاور کرین های استادیوم مموریال را بر عهده دارد، سخت ترین بخش این شرایط عادت به وضعیت حرکت است.
وومبلز که مهندس آپراتوی است که در دنویل کار می کند، می گوید: “بزرگترین تعدیلی که باید انجام می شد، عادت به حرکت تاور کرین با باد بود.”
او می گوید: “زمانی که حرکت می کنید، تمایل تاور کرین این است که به جلو و عقب حرکت کند. بعضی افراد کم و بیش دچار مسائل تهوع می شوند ولی من این مشکل را نداشتم. شما باید اجسام را جایی را که می خواهید حرکت دهید و همه چیز کنار شما حرکت می کند.”
کابین تاور کرین معمولا زیر بوم قرار دارد. طبق سخنان رندی رنسون که نماینده فروش تاور کرین های ماکسیم است، کابین به اندازه ای بزرگ است که می توان توی آن ایستاد. چیزی حدود یک متر عرض و یک و نیم متر ارتفاع دارد.
وومبلز می گوید یکی از سخت ترین قسمت های شغل اپراتوری تاور کرین حرکت نکردن است. او همجنین می گوید: “زمان این را پیدا ندارید که زیاد استراحت کنید یا حرکت کنید. من قد 190 دارم و با این حال می توانم توی کابین بایستم ولی کابین خیلی تنگ است. چالش برانگیزترین قسمت این شغل زمانی است که نیاز دارید به دست شویی بروید.
و خیر، شرایط استفاده از دست شویی برای شما مهیا نیست. ولی همزمان شرایط خوبی هم در کابین برایتان وجود دارد. برای مثال کابین یک صندلی چرخدار دارد و امکانات خوبی که می تواند شامل رادیو، مایکروویو یا کولر باشد. حتی در خیلی مواقع یک یخچال کوچک می تواند روی عرشه بیرون قرار بگیرد.
وومبلز ساعت شش و نیم صبح از کابین بالا می رود و تا زمانی که شیفتش تمام نشده پایین نمی آید. او می گوید شیفت شما ممکن است چیزی بین هشت تا دوازده ساعت به طول بینجامد. یک اپراتور زمانی که در هواست، با آهنگران، بتن کاران و سایر کاسبان روی زمین از طریق رادیو و علامت های دسنی و اشاره ارتباط برقرار می کند.
کسی که این شغل را انتخاب می کند باید فردی باشد که هماهنگی مناسبی دارد. کارسون می گوید “درک عمق کلید کار با تاور کرین است.” و به این نکته اشاره می کند که انتهای جیب ممکن است پایین بیاید و خط دید ممکن است صفر شود.
همچنین این شغل برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند مناسب نیست. به طور کلی، تاور کرین ها روی قسمت های شش متری ساخته می شوند و یک نردبان قفس وجود دارد که از طبقه به طبقه حرکت می کند.
کارسون می گوید: “برای اپراتور تاور کرین شدن باید دارای شرایط فیزیکی خوبی باشید.” و به این اشاره کرد که بالا رفتن از کابین برخی اوقات چیزی حدود پانزده دقیقه برای فردی که شرایط بدنی خوبی دارد طول می کشد. برای کسی که ذوی فرم نیست این کار بیست و پنج دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد. او همچنین می گوید بالا رفتن از تاور کرین بسیار سخت تر از پایین آمدن از آن است و اضافه می کند که برای خودش هفت دقیقه طول می کشد تا به بالای تاور کرین برسد و در ابتدای شروع کارش بسیار بیشتر از این طول می کشید.

[تعداد: 2    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *