چالش های متعدد اپراتوری تاور کرین

اپراتوری تاور کرین شغلی پر از چالش است
ژانویه 10, 2019
اطلاعات جدید تاور کرین
ژانویه 24, 2019

کارسون، اپراتور تاور کرینی آمریکایی می گوید: “زمانی که هوا سردتر است کمی سریع تر از تاور کرین می توانید بالا بروید. زمانی که ما با تگرگ مواجه شدیم، حدود دو ساعت برای من زمان برد تا به بالای تاور کرین برسم. من مجبور بودم با خود تبر ببرم و یخ روی نردبان را از بین ببرم. زمانی که به بالا رسیدم، لایه یخی با ضخامت پنج سانت روی درب بود. کاملا یخ زده بود و بسته شده بود و من نمی توانستم بیش از حد محکم به آن ضربه وارد کنم چون از شکستن پنجره روی درب می ترسیدم.”
بخش مهم دیگری در مورد سخننان کارسون این است که پیمان کاران در محل های ساخت و ساز معمولا روی مهندسین عامل برای تنظیم تاور کرین حساب باز می کنند. چنین شخصی باید کارت مدرک اپراتوری تاور کرین برای اثبات تخصصش در راه اندازی تاور کرین داشته باشد.
وومبلز به مدت 17 سال است که مهندس عامل می باشد و 15 سال هم از اپراتور تاور کرین شدنش می گذرد. اما ماموریت استادیوم مموریالش اولین کار او روی تاور کرین بود.
او مدرکش را از کمیسیون ملی مدارک اپراتوری تاور کرین گرفته هست و مراحل کتبی و عملی راه اندازی تاور کرین را با موفقیت گذرانده است. طبق سخنان او هیچ جایگزینی برای بالا رفتن و آمدن به این جا وجود ندارد. ممکن است در موردش بخوانید یا در رابطه با آن صحبت کنید ولی تا زمانی که به این جا برسید و از آن بالا بروید و واقعا این کار را بکنید هیچ جایگزینی برایتان وجود نخواهد داشت.
وومبلز عضوی از اتحاد بین المللی مهندسین اپراتور Local 841 می باشد. این شرکت تر هاوت به تازگی برای اهداف آزمایشی یک تاور کرین در مرکز آموزشیش که نزدیک یونیورسال قرار دارد درخواست کرد.
جان کارلسون، ناظر ساخت و ساز برادران ویلیامز که شرکتی است که ساخت و سازهای کلی را برای پروژه استادیوم مموریال انجام می دهد، می گوید این کار می تواند سخت باشد. بعضی اوقات برای پیدا کردن اپراتور تاور کرین دچار مشکل می شویم.
کارلسون اضافه می کند که طبق بررسی هایش به طور طبیعی ما ممکن است یک تاور کرین در آسمان داشته باشیم ولی در این حال پنج یا حتی بیشتر از آن دارند می روند. گاهی اوقات برای آن ها یک هفته یا بیشتر طول کشیده است تا یک اپراتور پیدا کنند و به خصوص زمانی که پروژه استادیوم مموریال از یک شیفت به دو شیفت تبدیل شد، به گفته کارلسون این سختی به اوج خود رسید.
وومبلز می گوید سخت ترین وظیقه اش تنظیم فولاد هنگام باد است. طبق حرف هایش نمونه خوبی از این اتفاق مربوط به هفته گذشته است.
او این اتفاق را این گونه توصیف می کند: “با بادهایی بین سی تا سی و پنج متر بر ساعت بار شروع به تاب خوردن بالای سر شما می کند و بسیار اعصاب خرد کن می شود. قطعا دوست ندارید کسی را با آن به زمین بیندازید.
اما برخلاف چالش های متعدد اپراتوری تاور کرین، وومبلز می گوید از توانایی های آن ها حیرت زده می شود.
او در مورد آن ها می گوید که بیشتر شبیه ماشین های نیرومند هستند و همچنین اضافه می کند که این معجزه مهندسی است که این اجسام کارهایی را قادر به انجام شدند که اکنون انجام می دهند.
بسیاری از افراد این شغل را به عنوان یک کابوس واقعی می شناسند و می دانند تنها کاری است که نمی توانند هیچ زمانی انجام دهند. همانطور که می دانید حتی برای شروع کار با تاور کرین هم باید ترسناک ترین بالا رفتن از آن را انجام دهید و در عین حال با احتیاط نردبان های سکو را جا به جا کنید و از این که دست های عرقیتان باعث نمی شوند سر بخورید اطمینان حاصل کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *