استفاده رو به افزایش از تاور کرین ها

چگونه اپراتور تاور کرین شویم؟
اکتبر 4, 2018
جرثقیل چیست ؟
اکتبر 18, 2018

ساخت و ساز با طبقات بالا رو به گسترش است و به همین دلیل است که استفاده از تاور کرین هم بسیار بیشتر از قبل شده است.

هادسون یاردز

این مکان که از سال 2012 رویش دارد کار می شود، گفته شده است که دارای بزرگترین توسعه بنگاهی در آمریکا می باشد. هادسون یاردز همچنین پس از مرکز راکفلر بزرگترین توسعه شهر نیویورک است. این منطقه شامل بیش از هجده میلیون فوت مربع فضای تجارتی و مسکونی، برج های اداری، بیش از 100 مغازه و مجموعه ای از رستوران هایی خواهد شد که تحت کنترل آشپز معروف، توماس کلر خواهند بود. توسعه شهری شامل حدودا 4 هزار ملک، مرکزی جدید برای ظهور هنری، 14 هکتار فضای باز عمومی، مدرسه ای دولتی و یک هتل لوکس خواهد شد. این مکان که در 28 هکتار روی مسیر ریل بنا شده است، دو سکو برای بالای 30 مسیر فعال قطار دارد.
سکوی اصلی وزنی حدود 37 هزار تون خواهد داشت و شامل 30 مسیر بین کوچه های سی ام و سی و چهارم خواهد شد. اما حیرت انگیزترین قسمت آن این است که قطار ها به ترددشان در ایستگاه پن ادامه خواهند داد. مهندسی و برنامه ریزی در این کار انقدر غیر قابل تصور است که تاور کرین های فاول فاوکو را برای این پروژه ارائه کرده است.
زمانی که نیمه شرقی تکمیل شد، کار روی نیمه غربی شروع خواهد شد که مرحله دوم پروژه است و پیش بینی شده است که مقیاس آن 17 میلیون فوت مربع خواهد بود. یارد غربی در کوچه سی و چهارم هم سطح کوچه خواهد بود و به وسایل نقلیه زمینی در ایستگاه شماره 7 دسترسی خواهد داشت.
از پنج برجی که ساخته می شوند، چهارتای آن ها منحصرا توسط تاور کرین های فاول فاوکو ساخته شده اند. شرکت نیویورک کرین این جرثقیل ها را به پرینی اجاره داد. پرینی این واحدها را پس از دیدن کارشان در ساخت مکان حمل و نقل در مرکز تجارت جهانی جدید سفارش داد. طیق گفته شرکت نیویورک کرین، این پروژه در صنعت ساخت و ساز بسیار شغل آفرینی کرده است و به تمامی شرکت های شامل آن جنبه های مثبتی از آن پیشنهاد می کند.
نیویورک کرین همچنین می گوید: “ما مشتاقانه منتظر اتمام این پروژه و تمامی شغل هایی که با خود به ارمغان خواهد آورد هستیم.”
این پروژه توسط گروه شرکت های ریلیتد و املاک آکسفورد در حال انجام است.

زیست کره های سیاتل

در جهت خلاف این شهر در سیاتل، زیست کره ها قسمتی از پردیس شهری هستند که ساختمان هایی دارد که به اندازه سه ساختمان شهری مساحت اشغال کرده اند. این کره ها طولشان پنج طبقه بوده و حدودا 65 هزار فوت مربع فضای سبز دارند. بزرگترین کره بیش از 90 فوت طول و 130 فوت قطر دارد. هر کدام از این کره ها درون خود جایی برای 800 نفر خواهند داشت و این آمار بدون حساب کردن فضای اداره به دست آمده است و بیشتر از 400 نوع گیاه در آن کاشته خواهد شد.
برای ساخت این کره ها، تجهیزات مارو یک تاور کرین مدل542 HC-L ارائه کرده است.

شرکت اپل در شیکاگو

اپل که یکی از خلاقانه ترین شرکت های الکترونیکی مصرف کننده دنیا می باشد، به تازگی در یکی از مناطق خوب شیکاگو ساخته شده است. یک تاور کرین MR 608 مرکز این پروژه بوده که خود در نزدیکی رود شیکاگو واقع شده است.
شرکت سرویس پیمان کاران مرکزی یک جرثقیل جیب با ظرفیت 35.3 تون برای این کار ارائه کرده است. پاول اوربانسکی که مدیر فروش است، گفته است که MR 608 راه حلی ایده آل برای ساخت و ساز در این محیط کار محدود بوده است.
او می گوید: “محدودیت مکان ساخت و ساز این پروژه از همان ابتدا بسیار چالش برانگیز بوده است. از آنجایی که ما بسیار نزدیک به رودخانه مشغول به کار هستیم، کل منطقه طاقی شکل بوده و از همین جهت نیازمند برنامه ریزی دقیق برای نصب و انتقال جرثقیل بوده است. MR 608 که مجهز به تکنولوژی ال وی اف است، به ما در اجرای برنامه هایمان بسیار کمک کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *