روند تولید تاور کرین

مراحل ساخت تاورکرین
ژانویه 31, 2019
اطلاعات جدید تاور کرین ( قسمت دوم )
فوریه 14, 2019

ساخت قطعات فولادی

  • فولاد گداخته ابتدا توسط ذوب سنگ آهن و کک (یک ماده مملو از کربن که نتیجه حرارت ذغال در زمان عدم وجود هوا می باشد) در یک کوره و از بین بدن بیشتر کربن توسط انفجار اکسیژن درون مایع به وجود می آید. فولاد گداخته سپس درون یک قالب بزرگ فولاد با دیواره ضخیم ریخته می شود و در آن سرد می شود و به صورت شمش در می آید.
  • برای تشکیل محصولات تختی چون بشقاب یا ملحفه یا محصولات بلندی چون میله ها و قبیل آن، شمش ها بین غلطک های بزرگی در فشار زیاد شکل می گیرند.
  • لوله های توخالی همانند آن هایی که برای شکل دادن به بوم های مشبک تاور کرین های بزرگ استفاده می شوند ممکن است توسط خم کردن ورقه های آهن و جوشکاری قسمت های بلند آن با هم تشکیل شده باشند. آن ها همچنین ممکن است توسط سوراخ کردن میله های فولادی با قیف چرخشی فولادی به وجود آمده باشند.
  • کابل هایی که برای بلند کردن وزنه استفاده می شوند از سیم های فولادی ساخته می شوند. برای ساخت سیم، فولاد ابتدا در یک میله بلند پیچیده می شود. این میله سپس از تعدادی از سرپیچ هایی عبور می کند که شعاع آن را به اندازه مورد نظر کاهش می دهند. سیم های متعددی پس از این به هم پیچیده می شوند تا کابل را شکل دهند.
  • فولاد به تولید کننده تاور کرین می رسد و بررسی می شود. این فولاد در یک انبار ذخیره می شود تا زمانی که به آن نیاز باشد. اقسام بسیار متفاوتی که بعدا درون تاور کرین ها نصب می شود توسط تجهیزات آهنی متعددی ساخته می شوند. لثس، دریل و سایر ماشین ها برای شکل دادن به فولاد نیاز هستند.

نصب تاور کرین

یک تاور کرین از نصب کردن اجزای ضروری به وجود می آید. همانطور که تاور کرین در خط نصب عبور می کند، اقسام فولادی به مکان مناسب جوش داده یا میخ می شوند. پروسه های دقیقی که در ادامه این روند می آیند بسته به نوع تاور کرینی که نصب می شوند تغییر می کنند.
تاور کرین نصب شده تست می شود و منتقل می شود. بسته به سایز و نوع تاور کرین، ممکن است به قسمت های کوچک تری تقسیم شود تا در مکان ساخت و ساز نصب شود. ممکن است هم به صورت کامل در کامیون های بزرگ مخصوص منتقل شود.
کنترل کیفیت
ایمنی مهم ترین عاملی است که باید در هنگام تولید تاور کرین بررسی شود. فولادی که برای ساخت تاور کرین استفاده می شود تست می شود تا از این که هیچ نوع ایراد ساختاری که منجر به تضیعف تاور کرین می شوند اطمینان حاصل شود. جوشکاری و پیچ ها هم چک می شوند و کاملا مورد بررسی قرار می گیرند. تاور کرینی که تکمیل شده است ابتدا بدون وزنه تست می شود تا از این که تمام قطعاتش درست کار می کنند اطمینان حاصل شود. سپس با یک وزنه تست می شود تا از این که تاور کرین قادر به بلند کردن اجسام سنگین بدون از دست دادن ثبات است اطمینان حاصل شود. ایمنی در نهایت به استفاده درست از تاور کرین بستگی دارد. اپراتوران تاور کرین باید به طور مخصوص آموزش ببینند یا باید تست مشخصی را قبول شوند و باید از لحاظ بیماری هایی بینایی و فیزیکی کامل چک شوند. تاور کرین باید در هر شیفت کاری بررسی شود و به صورت ماهانه باید بررسی کامل تری از موتور و قطعات بالابر جک شود. اپراتوران تاور کرین باید از تغییرات محیطی آگاه باشند تا از وقوع حادثه جلوگیری کنند. به عنوان مثال، تاور کرین ها نباید هنگامی که باد شدیدی می وزد مورد استفاده قرار گیرند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *